Komunikacja międzykulturowa, kultura japońska, cywilizacje pisma klinowego – to tylko niektóre z tematów spotkań organizowanych w ramach „Festiwalu zORIENTtowanych” Wydziału Orientalistycznego UW. 5 października rusza druga edycja wydarzenia skierowanego do nowych studentów wydziału oraz wszystkich osób zainteresowanych zagadnieniami związanymi z orientalistyką.

„Festiwal zORIENTowanych” to zapoczątkowana w 2020 roku inicjatywa Wydziału Orientalistycznego UW, której celem jest pokazanie bogactwa oraz różnorodności zagadnień podejmowanych na wydziale w ramach badań naukowych i kształcenia.

 

Podczas wydarzenia odbywają się prelekcje, wykłady, wirtualne wycieczki i występy artystyczne dotyczące kultury i sztuki Azji oraz Afryki. Spotkania prowadzone są przez pracowników, studentów i doktorantów wydziału.

 

Inicjatywa skierowana jest przede wszystkim do nowych studentów, którzy dzięki uczestnictwu w festiwalu mają okazję włączyć się w świat dziedzin naukowych związanych z orientalistyką. Spotkania adresowane są także do wszystkich pozostałych osób zainteresowanych omawianą tematyką.

 

Tegoroczna edycja festiwalu potrwa od 5 do 15 października. Spotkania odbywać się będą online poprzez platformę Zoom, będą także transmitowane na portalu Facebooku. W programie wydarzenia przewidziane są m.in. spotkania: o komunikacji międzykulturowej (5.10), o kulturze japońskiej (6.10), spacer po Hong Kongu (8.10), wieczór z językami żydowskimi (8.10) czy prelekcja na temat cywilizacji pisma klinowego (13.10).

 

Partnerami festiwalu są Fundacja Karaimskie Dziedzictwo i Wydawnictwo Akademickie DIALOG.

 

Program festiwalu oraz link do spotkań znajduje się na stronie Wydziału Orientalistycznego oraz na profilu jednostki na Facebooku.