Od 28 lipca do 8 sierpnia w Chengdu, stolicy chińskiej prowincji Syczuan, odbywają się igrzyska studentów z całego świata.

W składzie Akademickiej Reprezentacji Polski jest 198 zawodniczek i zawodników, którzy wystąpią w 13 dyscyplinach – badmintonie, gimnastyce sportowej, judo, koszykówce, lekkoatletyce, łucznictwie, siatkówce, pływaniu, strzelectwie, szermierce, taekwondo, tenisie stołowym i wioślarstwie.

W XXXI Letniej Uniwersjadzie biorą udział również studentki Uniwersytetu Warszawskiego: Anna Pawłowska, Natalia Kochańska, Dominika Wasilczuk oraz Agata Zakrzewska.

Anna Pawłowska i Natalia Kochańska to absolwentki UW, które skończyły edukację w 2021 i 2022 roku, ale dostały szansę startu na Uniwersjadzie ze względu na to, że impreza była dwukrotnie przekładana. Wiek uczestników podniesiono do 28 lat, co dało możliwość udziału tym, kto obronił się w „pandemicznych” latach. Studentki reprezentują Polskę w koszykówce oraz strzelectwie sportowym.

Natomiast obecne studentki: Dominika Wasilczuk (Centrum Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych i Edukacji Europejskiej UW) i Agata Zakrzewska (Wydział Psychologii) będą rywalizować podczas zawodów szermierki oraz tenisa stołowego.

W Chengdu obecny jest prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW i prezes Zarządu Głównego AZS.

Terminy zawodów, podczas których wystąpią reprezentantki UW:
  • Anna Pawłowska (koszykówka) 28.07–6.08
  • Natalia Kochańska (strzelczyni sportowa) 29.07–2.08
  • Agata Zakrzewska (tenis stołowy) 29.07–5.08
  • Dominika Wasilczuk (florecistka) 2–7.08

Zawody w Chengdu pierwotnie miały odbyć się w 2021 roku, ale zostały przełożone z powodu zagrożenia epidemicznego. Nowym terminem było lato 2022. Planowana na przełom czerwca i lipca impreza również nie mogła się odbyć i przełożono ją na 2023 rok.

Więcej informacji na temat zawodów znajduje się na oficjalnej stronie >>

Link do transmisji online >>