Do 22 lutego (środa) uczniowie szkół średnich mogą zgłaszać chęć uczestnictwa w projekcie „Matematyka dla Ciekawych Świata”, organizowanym przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW oraz Miasto Stołeczne Warszawa.

„Jak modelować epidemię?” to temat bieżącej edycji projektu, która będzie dotyczyć modelowania matematycznego, od podstawowych funkcji matematycznych po równania różniczkowe.

Tegoroczna edycja składa się z dziesięciu spotkań, które będą prowadzone od marca do czerwca 2023 roku, w poniedziałku i czwartki, popołudniami, głównie stacjonarnie na kampusie Ochota UW, a w przypadku wykładów − hybrydowo. Część zajęć odbędzie się w pracowni komputerowej, gdzie uczestnicy zaprogramują swoje modele.

Uczniowie liceów i techników – w wyjątkowych przypadkach także uczniowie starszych klas szkół podstawowych – o ugruntowanych podstawach matematycznych mogą samodzielnie zgłaszać się do projektu przez formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej ciekawi.icm.edu.pl do 22 lutego. Umiejętność programowania nie jest konieczna. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne. Wskazana jest także rekomendacja ucznia przez jego nauczyciela matematyki lub informatyki.

Organizatorzy planują też dodatkowe zajęcia w czasie wakacji:

• Bis.E z programowaniem dla zaawansowanych – Linux, Python, Elektronika i Sieci;
  • Bis.M z elementami muzyki – Matematyczna muzyka.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie ICM UW >>