Od 24 października do 24 listopada w Muzeum Sanktuariów Andyjskich w Peru można zwiedzać wystawę pt. Capacocha, podążając za inkaskimi bóstwami, która podsumowuje minionych pięć lat współpracy między Centrum Badań Andyjskich Uniwersytetu Warszawskiego a Katolickim Uniwersytetem Santa Maria w Arequipie (UCSM) w Peru.

Najważniejszym punktem peruwiańskiej ekspozycji jest prezentacja – po raz pierwszy dla publiczności – zrekonstruowanej twarzy Damy z Ampato, znanej jako Juanita, znalezionej na zboczach stratowulkanu Ampato dwadzieścia osiem lat temu.

Kuratorkami wystawy są dr Dagmara Socha i dr Dominika Sieczkowska z Centrum Badań Andyjskich UW.

Wystawę można obejrzeć w Museo Santuarios Andinos. Wstęp dla zwiedzających jest bezpłatny.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie Centrum Badań Andyjskich UW w Cusco >>