Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na ogólnopolską wystawę storczyków, która po raz kolejny odbędzie się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Ambasada Królestwa Tajlandii objęła wystawę honorowym patronatem.

27 lutego o godzinie 18 odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy i „Wieczór Orchidei”, w którym udział potwierdzili ambasador Królestwa Tajlandii wraz z małżonką. Planowana jest degustacja potraw kuchni tajskiej i pokaz nawiązujący do sztuki tamtego regionu. Będzie można podziwiać storczyki, które rosną w naturalnym środowisku Tajlandii. Wstęp na to wydarzenie kosztuje 20 zł.

Od piątku do niedzieli (28 lutego- 2 marca ) w godzinach 10-18 otwarta będzie wystawa rzadkich gatunków storczyków z całego świata. Przewidziana jest też sprzedaż zarówno tych bardziej oryginalnych, jak i popularnych odmian.

Codziennie o godzinie 12, 14 i 16 Piotr Dobrzyński, pracownik Katedry Roślin Ozdobnych SGGW, będzie pokazywał, jak prawidłowo przesadzać storczyki. Odpowie też na wszystkie pytania dotyczące uprawy tych roślin. Porad na temat domowej uprawy orchidei będą udzielali również członkowie Polskiego Towarzystwa Miłośników Storczyków z Warszawy.

Ceny biletów na wystawę – 10 zł normalny i 5 zł ulgowy.

Więcej informacji na stronie:

www.storczykiwystawa.pl.