„Capacocha. Podążając za bogami Inków” to tytuł multimedialnej wystawy organizowanej przez Centrum Badań Andyjskich Uniwersytetu Warszawskiego, Museo Santuarios Andinos de la Universidad Católica de Santa Maria Arequipa i Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wystawa dotyczy inkaskiego rytuału Capacocha, podczas którego Inkowie składali ofiary górskim bóstwom.

Najbogatsze ofiary, których pozostałościami są zamarznięte mumie wraz z wyposażeniem grobowym, zostały odkryte w latach 90-tych na szczytach górskich południowego Peru. Wystawa prezentuje wyniki najnowszych badań mumii, artefaktów i stanowisk wysokogórskich realizowanych przez polsko-peruwiański zespół oraz proces rekonstrukcji twarzy mumii słynnej Damy z Ampato.

Wystawa odbędzie się 22 lutego o godz. 17.00 w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (II piętro) przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39.

Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia na Facebooku.