Z okazji jubileuszu 20-lecia Biblioteki Austriackiej organizowana jest wystawa „Zaczęło się od Ilse Aichinger 1921–2021”. Wystawa zostanie otwarta 11 października (wtorek) o godz. 18.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Otwarciu będzie towarzyszył pokaz filmu „Gdzie mieszkam – film dla Ilse Aichinger”, poprzedzony dyskusją z udziałem Barbary Klickiej, Jakuba Ekierta i Adama Lipszyca.

Ilse Eichinger (1921–2016), austriacka poetka i pisarka, swoim debiutem literackim w 1945 roku – esejem „Das vierte Tor” (Czwarta brama) – po raz pierwszy w literaturze austriackiej poruszyła tematykę obozów koncentracyjnych. Później wielokrotnie wypowiadała się krytycznie o panującej w Austrii po 1945 roku kulturze wypierania trudnej historii.

Wernisaż oraz wystawa są organizowane we współpracy z Austriackim Forum Kultury w Warszawie.

Wystawę można oglądać pod świetlikiem w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, a pokaz filmu oraz dyskusja odbędą się w sali 256 (II poziom). Wystawa będzie prezentowana do 25 października.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie BUW >>