Zakład Prawnych i Społecznych Badań Integralnokulturowych Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji zaprasza na wykłady prof. Jacques’a Buineau.

Prof. Jacques Buineau jest wykładowcą historii prawa w Université de La Rochelle. Podczas swojej pracy dydaktycznej zrealizował ze swoimi studentami szereg filmów krótkometrażowych ukazujących kadry historii Francji, m.in.: instytucje systemów feudalnych, rozwój instytucji miast, potestas municipalis, umocnienie monarchii w XVI wieku.

Wykłady na UW poświęcone zostaną prezentacji historii rozwoju wybranych aspektów instytucji Francji w okresie monarchii.

Język wykładu: francuski. Tłumaczenie symultaniczne: dr Bogusława Filipowicz.

Wykłady odbędą się 7 maja o godz. 10.15 w budynku IPSiR przy ul. Podchorążych 20 w sali 55 oraz 10 maja o godz. 12.00 w budynku IPSiR w sali 42. UWAGA! Oba wykłady zostały odwołane i nie odbędą się.