8 grudnia (czwartek) prof. Steven Freeland wygłosi wykład „Zarządzanie kosmosem – problemy i wyzwania we współczesnej erze kosmicznej”.

Steven Freeland jest emerytowanym profesorem prawa międzynarodowego na Uniwersytecie Western Sydney, gdzie wcześniej pełnił funkcję dziekana Szkoły Prawa, oraz profesorem na Uniwersytecie Bond. Zanim został pracownikiem naukowym, przez 20 lat pracował jako międzynarodowy prawnik handlowy i bankier inwestycyjny. Wśród licznych funkcji, jakie pełni, są m.in. stanowiska doradcze dla rządów państw w sprawach dotyczących krajowych ram prawnych i polityki kosmicznej. Prof. Freeland stoi na czele Międzynarodowego Instytutu Prawa Kosmicznego.

Wykład odbędzie się o godz. 13.15 w Auli im. Adama Mickiewicza w Auditorium Maximum na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu. Organizatorem spotkania jest Wydział Prawa i Administracji UW.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Wydziału Prawa i Administracji UW >>