“Bhartṛhari’s View of Universals: Exploring South Asian and Euro-American Philosophical Resonances” to tytuł wykładu, który odbędzie się 17 kwietnia na Wydziale Filozofii UW (ul. Krakowskie Przedmieście 3, sala nr 4).

Wygłosi go dr Marco Ferrante (Institute for the Cultural and Intellectual History of Asia, Austrian Academy of Sciences). Wykład dotyczyć będzie koncepcji uniwersaliów zaproponowanej przez południowoazjatyckiego filozofa i językoznawcę Bhartṛhari żyjącego na przełomie VI i VII w.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.30.

Wydarzenie jest kolejnym z cyklu otwartych wykładów „Ex Oriente”, organizowanych przez Centrum Badań Porównawczych nad Filozofią Wschodu i Zachodu, działające przy Wydziale Filozofii UW.

Szczegółowe informacje o wykładzie znajdują się na stronie Wydziału Filozofii UW >>