6 lutego (wtorek) Magdalena Nowakowska z Wydziału Archeologii UW wygłosi wykład na Uniwersytecie w Porto. Wystąpienie „Rybołówstwo w Kuwejcie” dotyczy badań, które są realizowane w projekcie Fishing Architecture.

Wykładowczyni opowie o pracach podwodnej ekspedycji archeologicznej na wyspie Failaka, podczas której odkryto m.in. pułapki na ryby. Badania pozwalają opisać rozwój technik połowowych od późnego okresu islamskiego do współczesności.

Magdalena Nowakowska wykłada i prowadzi badania na Wydziale Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Koncentruje się m.in. na archeologii podwodnej.

Wykład odbędzie się o godz. 18.30 czasu lokalnego (godz. 19.30 w Polsce) w pokoju gościnnym (Salão Nobre) Wydziału Architektury.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie Wydziału Archeologii UW.