11 czerwca prof. Michael A. Speidel wygłosi wykład zatytułowany „Diplomatic and military contacts between Roman Egypt and South Arabia in the first three centuries AD: interpreting old and new data”.

Prof. Michael A. Speidel jest szwajcarskim historykiem starożytności specjalizującym się w tematyce rubieży imperium rzymskiego. Wykłada na uniwersytetach w Zurychu i Bernie, a obecnie pracuje w Instytucie Archeologii UW jako laureat konkursu Polonez.

Wykład odbędzie się o godz. 17.30 w s. 209 Instytutu Archeologii (budynek Szkoły Głównej, Kampus Główny UW).

Organizatorem wydarzenia jest Zakład Archeologii Egiptu i Nubii Instytutu Archeologii UW oraz Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW. Wykład będzie towarzyszył konferencji „Polacy nad Nilem”.

Link do informacji o wykładzie na stronie IA >>