Prof. Paul Levinson będzie gościem Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW.  8 grudnia o godz. 15.00 medioznawca wygłosi via Skype wykład poświęcony nowym mediom. Spotkanie odbędzie się na na WDiB UW (ul. Bednarskiej 2/4 ) w Sali Kolumnowej. Wykład otworzy prof. Janusz Adamowski, dziekan wydziału. Wprowadzenie merytoryczne wygłosi dr Anna Jupowicz-Ginalska, pełnomocnik dziekana ds. promocji. W dyskusji wezmą udział dr Karolina Brylska i dr Tomasz Gackowski z WDiB UW. Rejestracja gości rozpocznie się o godz. 14.00.

Wykład jest otwarty dla publiczności, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy prowadzą rejestrację.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia, wraz z formularzem rejestracyjnym, można znaleźć na stronie www.wdib.uw.edu.pl.

Prof. Paul Levinson jest teoretykiem mediów i komunikacji, wykłada na Fordham University w Nowym Jorku. Najbardziej znana i komentowana pozycja z jego dorobku to Nowe nowe media. Książka w nowatorski sposób omawia tematykę blogów, Twittera, YouTube’a i innych sposobów komunikacji. W rankingu „The Chronicle of Higher Education’s” (2009) prof. Levinson został włączony do listy 10 najważniejszych użytkowników Twittera ze środowiska akademickiego („Top 10 Academic Twitterers”).