Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW zaprasza na wykład otwarty pt. “Female path ways to criminality and gendered punishment” („Kobiece drogi do przestępczości i karanie kobiet”), który wygłosi prof. Katarzyna Celińska z John Jay College of Criminal Justice – City University of New York.

Problematyka wykładu wpisuje się w obszar zainteresowań kryminologii feministycznej i badań gender-based. Podczas spotkania prof. Celińska przedstawi „kobiece drogi do przestępczości” z perspektywy amerykańskiej, opartej na wynikach badań ilościowych (dane z więzień stanowych i federalnych) oraz jakościowych (wywiady z osadzonymi kobietami) zrealizowanych przez prelegentkę, a także podda analizie przyczyny ponad 700-procentowego wzrostu wskaźnika uwięzienia kobiet zanotowanego na przełomie ostatnich dziesięcioleci na terenie Stanów Zjednoczonych.

Wykład odbędzie się online 13 grudnia w godz. 14.00-15.30 na platformie ZOOM i będzie prowadzony w języku angielskim.

Link do spotkania: