„300 milionów lat trwania organizmów modelowych w badaniach ewolucji” to tytuł wykładu prof. Jerzego Dzika w ramach cyklu „Uniwersytet Warszawy. Nowoczesna uczelnia we współczesnym świecie”, organizowanego przez Muzeum UW, Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych i Centrum Badań nad Kulturą Warszawy.

Podczas spotkania poruszona zostanie historia badań konodontów — wymarłych dwieście milionów lat temu zwierząt do niedawna ignorowanych przez podręczniki i encyklopedie, a stopniowo zyskujących rangę organizmów modelowych paleobiologii ewolucyjnej — oraz tajemnica ich podobieństw do kręgowców.

Wydarzenie odbędzie się 24 listopada (środa) o godz. 17.00 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich (ul. Krakowskie Przedmieście 32). Obowiązuje limit miejsc. Spotkanie będzie również transmitowane na kanale YouTube UW.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Muzeum UW >>