4 maja (czwartek) odbędzie się wykład otwarty „Trace fossils: investigating biotic interactions in the fossil record”, który wygłosi prof. Paula Dentzien-Dias z Universidade Federal do Rio Grande w ramach wizyty mentoringowej na Uniwersytecie Warszawskim.

Podczas wykładu prof. Dentzien-Dias przedstawi interakcje biotyczne w zapisie kopalnym w kontekście ichtiologicznym. Mentorka zaprezentuje również przykłady bioerozji na muszlach i kościach, które są różnymi dowodami drapieżnictwa i pasożytnictwa. Ponadto omówi znaczenie badań koprolitów z rzadkim zachowaniem jaj pasożytów i bakterii oraz rekonstrukcję spodziewanej sieci troficznej.

Prof. Paula Dentzien-Dias zajmuje się geologią i paleontologią w Universidade Federal do Rio Grande (Brazylia). Jest też kuratorką kolekcji paleontologicznej Centrum Bioróżnorodności Subtropikalnej FURG, członkiem Geological Society of London Books Advisors oraz zastępcą redaktora Journal of the Brazilian Society of Paleontology.

Wykład rozpocznie się 4 maja o godz. 12.00 w sali 102B, w gmachu Wydziału Biologii UW przy ul. Miecznikowej 1.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Wydziału Biologii >>

Wizyta mentoringowa realizowana jest w ramach Działania I.1.1/IV.1.1 „Program Mentor”.