„Language at the forefront of cognitive science: three lessons from Jan Baudouin de Courtenay” to tytuł wykładu, który odbędzie się na Wydziale Psychologii UW w czwartek, 17 października, o godz. 17.45. Wykład wygłosi dr Tomasz Bąk z Uniwersytetu Edynburskiego, lingwista, neurolog i kognitywista, prowadzący badania nad korzyściami poznawczymi z dwujęzyczności w procesach starzenia się mózgu. Skupiając się na życiu i dokonaniach Jana Baudouina de Courtenay, polskiego naukowca początków XX wieku, silnie związanego z Warszawą, dr Bąk omówi odkrycia, które kształtowały i wciąż kształtują współczesne nauki kognitywne.

Wydarzenie odbywa się w języku angielskim i jest związane z inauguracją nowego kierunku studiów magisterskich Cognitive Science w języku angielskim na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Wykład odbędzie się na Wydziale Psychologii UW, ul. Stawki 5/7, sala 408 (IV piętro).

Szczegółowe informacje >>