25 kwietnia (czwartek) o godz. 13.15 dr Krzysztof Popek (Uniwersytet Jagielloński) wygłosi wykład o migracjach muzułmanów na Bałkanach w czasach po kongresie berlińskim (1878). Badacz proponuje nową interpretację zjawisk w regionie kluczowym dla Europy, starając się weryfikować historiograficzne stereotypy.

Spotkanie jest częścią cyklu „Bałkany transwersalne” organizowanego przez Pracownię Obszaru Postjugosłowiańskiego Instytutu Slawistyki Zachodniej i Południowej Uniwersytetu Warszawskiego.

Wykład odbędzie się w sali 11a budynku Wydziału Polonistyki na Kampusie Głównym UW przy Krakowskim Przedmieściu 26/28.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Instytutu Instytutu Slawistyki Zachodniej i Południowej UW >>