29 maja (niedziela) o godz. 18.00 prof. Marta Wrzosek wygłosi wykład „W sieci grzybni zaplątani – o nieoczywistych przejawach obecności grzybów w glebie”. Wykład odbędzie się w siedzibie Ogrodu Botanicznego UW (Aleje Ujazdowskie 4, Sala Konferencyjna).

Podczas spotkania będzie można zapoznać się z aktywnością grzybów w ciągu całego roku, nie tylko kojarzącą się z grzybobraniami jesienią.

Dr hab. Marta Wrzosek, prof. ucz. jest mykologiem z Wydziału Biologii UW, edukatorką w tej dziedzinie wiedzy. Prof. Wrzosek jest też finalistką konkursu „Popularyzator Nauki”, organizowanego przez serwis PAP – Nauka w Polsce oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki (d. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego).

Liczba miejsc jest ograniczona. Aby wziąć udział w wykładzie, należy zapisać się poprzez formularz internetowy >>

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu „Strzępki wielkiego królestwa”, który jest częścią konferencji mykologicznej trwającej od 27 do 29 maja w Warszawie. Wydarzenie jest organizowane przez Wydział Biologii UW, Ogród Botaniczny UW, Instytut Biochemii i Biofizyki PAN oraz Koło Biologii Mikroorganizmów.