17 kwietnia (poniedziałek) prof. Frank Salomon wygłosi w Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego wykład pt.: „Letters from the Ancients of Waters: An Ethnograthic Eye on the Huarochirí Quechua Manuscript”.

Frank Salomon, etnograf i etnohistoryk Andów, jest emerytowanym profesorem Katedry Antropologii „John V. Murra” na Uniwersytecie Wisconsin-Madison (University of Wisconsin-Madison). Pełnił też funkcję przewodniczącego Amerykańskiego Towarzystwa Etnohistorii, był stypendystą Fundacji Guggenheima, School for Advanced Research (SAR) i National Science Foundation (NSF).

Wykład odbędzie się 17 kwietnia o godz. 9.45 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich przy Krakowskim Przedmieściu 32. Wydarzenie ma charakter otwarty.

Organizatorami wydarzenia są: CEACUSCO, Explorers Club – Oddział Polski i Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego.

Szczegółowe informacje dostępna są na oficjalnym profilu Facebook Muzeum UW >>