21 marca (wtorek) dr. Charbel Darido z Peter MacCallum Cancer Centre w Melbourne wygłosi wykład otwarty pt. „Breaching barriers in head and neck cancer development and treatment”.

Dr Charbel Darido jest liderem grupy i kierownikiem pracowni w Dziale Badań nad Rakiem w Peter MacCallum Cancer Centre w Melbourne w Australii. W 2016 roku dr Darido utworzył kompleksowy, dynamiczny program badawczy dotyczący raka głowy i szyi w nowo powstałym Peter Mac Cancer Institute. Zespół dr. Darido bada zmiany inicjujące raka głowy i szyi, a także onkogenne czynniki wywołujące przerzutującego raka płaskonabłonkowego jamy ustnej (oral squamous cell carcinoma – OSCC). Dr Darido zdobył międzynarodowe uznanie za swoje prace nad przedklinicznymi modelami OSCC i za zastosowanie tych modeli do badania biologicznych mechanizmów odpowiedzialnych za choroby inwazyjne oraz do identyfikacji nowych celów terapeutycznych dla leków.

Wykład odbędzie się na Wydziale Biologii UW (ul. I. Miecznikowa 1) w sali 102B w godz. 12.00-13.30. Wykład jest organizowany przez Instytut Genetyki i Biotechnologii UW i odbędzie się podczas wizyty mentoringowej realizowanej w ramach „Programu Mentor” IDUB.