Przedfestiwalowy pokaz filmu „Wujek Bernard – lekcje innej ekonomii” w reżyserii Richarda Brouillette. Francuski ekonomista, dziennikarz i satyryk Bernard Maris, znany jako wujek Bernard, zginął podczas zamachu na siedzibę Charlie Hebdo w styczniu 2015 roku. Film jest zapisem wywiadu, nakręconego w 2000 roku, w którym Bernard Maris udziela ostrych „anty-lekcji” na temat współczesnej ekonomii, obala jej mity i wskazuje na brak przejrzystości gospodarki rynkowej i naukowych podstaw współczesnej ekonomii.

Po filmie odbędzie się debata, w której udział wezmą: dr Michał Brzeziński z Wydziału Nauk Ekonomicznych UW, Grzegorz Sroczyński z Gazety Wyborczej oraz Marcin Materna z Banku Millennium. Dyskusję poprowadzi Aleksandra Sobczak z Gazety Wyborczej. (prowadzenie)

Spotkanie odbędzie się w auli Wydziału Neofilologii UW. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Film zostanie pokazany w ramach Festiwalu Millennium Docs Against Gravity.