Muzeum UW zaprasza na wykład dr n. med. Moniki Jurkowskiej pt. „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o genetyce z zakresu prokreacji, a baliście się zapytać”.

Dr Monika Jurkowska opowie o historycznych sposobach na rozwiązywanie problemów prokreacyjnych, roli badań genetycznych w diagnostyce i leczeniu niepłodności, medycznych strategiach radzenia sobie z ryzykiem prokreacyjnym, a także o terapii genowej, edycji genomu i technicznych granicach w „projektowaniu” potomstwa.

Prelegentka jest absolwentką UW. Rozwijała swój warsztat badawczy podczas staży w Ontario Cancer Institute (Toronto) i Netherlands Red Cross Blood Transfusion Service (Amsterdam). Pracowała w L’Hȏpital Necker (Paryż) i Narodowym Instytucie Onkologii (Warszawa). Naukowo i użytkowo zajmuje się nieinwazyjną diagnostyką genetyczną prenatalną i onkologiczną.

Wykład odbędzie się 30 listopada (środa) o godz. 17.00 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich i będzie transmitowany na kanale YouTube Uniwersytetu Warszawskiego.

Spotkanie jest częścią cyklu „Uniwersytet Warszawy”, w którym prezentowane są zagadnienia naukowe mające przełożenie na codzienność i współczesny świat.