Wydziały Polonistyki i Lingwistyki Stosowanej UW organizują sesję naukową zatytułowaną „Wspólne dziedzictwo” poświęconą pamięci działacza społecznego i politycznego – Jana Niecisława Baudouina de Courtenay.

Jan Niecisław Baudouin de Courtenay był absolwentem Szkoły Głównej (1862-1866). Studiował filologię w Pradze, Jenie i Berlinie. W latach 1875-1883 był profesorem Uniwersytetu w Kazaniu, gdzie stworzył tzw. językoznawczą „szkołę kazańską”. Uczony to autor terminu „fonema” (fonem). Wykładał na wielu uczelniach – od 1918 roku na Uniwersytecie Warszawskim.

Spotkaniu towarzyszy wystawa pamiątek po uczonym i zbiorów z Biblioteki Uniwersyteckiej i biblioteki wydziału.

Sesja naukowa odbędzie się 8 marca o godz. 9.00 w auli Wydziału Lingwistyki Stosowanej (ul. Dobra 55).