Samorząd Studentów UW w ramach inicjatywy „Helpers gonna help”, współorganizowanej z Fundacją DKMS, poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą przeprowadzić na uczelni akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

Fundacja DKMS zajmuje się rejestracją potencjalnych dawców oraz późniejszym procesem dawstwa dla osób z nowotworami krwi, których jedyną szansą na powrót do zdrowia jest znalezienie niespokrewnionego bliźniaka genetycznego.

W ramach akcji studenckiej „Helpers gonna help” zadaniem wolontariuszy będzie poinformowanie jak największej liczby osób o inicjatywie i kontakt z potencjalnymi dawcami w celu ich rejestracji w bazie.

Aby dołączyć do zespołu wolontariuszy należy wypełnić formularz: https://forms.gle/RVL9afDX4CjFUfhTA. Szkolenie wolontariuszy odbędzie się w dniach 27-29 listopada.

Akcja rejestracji dawców „Helpers gonna help” odbywać się będzie od 2 do 15 grudnia. Więcej informacji znajduje się na stronie inicjatywy na Facebooku.

Kontakt z organizatorami akcji:

Katarzyna Małysz

ka.malysz@student.uw.edu.pl