„Kultura Liberalna” i Zachęta – Narodowa Galeria sztuki we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim organizują konferencję „Wolność sztuki”.

Spotkanie będzie dotyczyło konfliktów wokół sztuki, ograniczania wolności słowa oraz uczuć religijnych.

Zaproszeni goście – Agnieszka Holland, Manuela Gretkowska, Katarzyna Kozyra, Jarosław Sellin, Rashad Ali, Tomasz Dostatni OP, Ewa Łętowska, Bartomeu Marí, Walerij Paniuszkin, Jacek Wakar – porozmawiają m.in. o tym, czy wolność artystyczna ma jakieś granice, ile wolności powinni mieć artyści, czy można ją utożsamić z prawem do obrażania i czy ograniczenie wolności artystycznej to cenzurowanie sztuki.

Konferencję poprowadzą Jarosław Kuisz, redaktor naczelny „Kultury Liberalnej”, oraz Karolina Wigura, szefowa działu politycznego tygodnika.

Spotkanie odbędzie się 13 maja o godz. 10.00 w auli dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu 26/28.

Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie „Kultury Liberalnej”.