„Wola 1944: nierozliczona zbrodnia a pojęcie ludobójstwa” to tytuł międzynarodowej konferencji współorganizowanej przez Instytut Stosunków Międzynarodowych UW. Podczas spotkania zestawione zostaną wyniki badań historycznych nad zbrodniami niemieckimi na Woli z analizami prawnymi obejmującymi klasyfikację karną wydarzenia, kwestię odpowiedzialności sprawców i możliwość wznowienia postępowań w tej sprawie.

W konferencji wezmą udział prawnicy i historycy m.in. prof. Yoram Dinstein z Uniwersytetu Telawiwskiego, prof. Kevin Jon Heller z SOAS University of London, prof. Piotr Madajczyk z Polskiej Akademii Nauk, prof. William A. Schabas z Middlesex University of London, dr Philipp Marti, dr Elżbieta Mikos-Skuza z UW, dr Patrycja Grzebyk z UW oraz eksperci współpracujący z ONZ i trybunałami międzynarodowymi.

Szczegółowy program spotkania.

Konferencja odbędzie się od 8 do 9 listopada w sali 316 Biblioteki Uniwersyteckiej (ul. Dobra 56/66).

Wstęp wolny.