Prof. Madeleine Albright to amerykańska dyplomatka, która jako pierwsza kobieta objęła urząd sekretarza stanu USA. Na to stanowisko została nominowana w 1996 r. przez prezydenta Billa Clintona. Funkcję sekretarza stanu USA pełniła w latach 1997-2001. Wcześniej pracowała w Białym Domu. Była też członkiem Międzynarodowego Centrum Woodrowa Wilsona przy Smithsonian Institution. W 1982 r. przyznano jej tytuł profesora spraw międzynarodowych, a także powierzono funkcję dyrektora ds. kobiet w Programie Spraw Zagranicznych na Uniwersytecie w Georgetown. Do jej zainteresowań badawczych należą m.in. polityka zagraniczna Stanów Zjednoczonych, rosyjska dyplomacja oraz polityka państw Europy Środkowo-Wschodniej.

Marcowe spotkanie z prof. Madeleine Albright na UW związane jest z wydaniem jej książki pt. „Faszyzm. Ostrzeżenie” w polskiej wersji językowej.

Wydarzenie odbędzie się 8 marca o godz. 17.00 w auli dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28). Dostępna będzie transmisja spotkania na żywo.