W dniach 25–26 maja na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się wizyta tajwańskiej pisarki Li Ang.

Li Ang studiowała filozofię na Uniwersytecie Kultury Chińskiej na Tajwanie i teatrologię na Uniwersytecie Oregonu w Stanach Zjednoczonych. Uważana jest za jedną z najbardziej wpływowych feministycznych pisarek literatury chińskiej.

25 maja o godz. 13.30 Li Ang wygłosi otwarty wykład na Uniwersytecie Warszawskim pt. „Literatura tajwańska – płeć i polityka”. Wydarzenie odbędzie się w Auditorium Maximum, w sali A. Wykład w języku chińskim będzie tłumaczony konsekutywnie na język polski.

26 maja pisarka spotka się z władzami Uniwersytetu Warszawskiego.

Wizyta Li Ang na Uniwersytecie Warszawskim rozpoczyna realizację międzynarodowego wydarzenia pt. „Spotlight Taiwan”, które jest finansowane, w ramach grantu, przez Ministerstwo Kultury Tajwanu. Za organizację polskiej edycji wydarzenia odpowiada Zakład Sinologii UW.

Więcej informacji na temat pisarki oraz program jej wizyty w Polsce znajdują się na stronie Spotlight Taiwan.