Laboratorium Cyfrowe Humanistyki UW i Stowarzyszenie Wikimedia Polska organizują WikiAkcję z okazji 200-lecia UW. Podczas warsztatów dowiedzieć się będzie można, jak „od kuchni” funkcjonuje społeczność Wikipedii, jak wykorzystać Wikipedię jako narzędzie dydaktyczne oraz jak skutecznie tworzyć i poprawiać hasła dotyczące nauk.

Organizatorzy zapraszają też wszystkich do dzielenia się fotografiami dokumentującymi pracę naukową na Uniwersytecie – podczas spotkania będzie można nauczyć się poprawnego umieszczania zdjęć w Wikipedii, a nawet zrobić sobie zdjęcie portretowe do ilustrowania własnego hasła biograficznego.

W ramach wydarzenia chętni będą mieli okazję poznać zasady funkcjonowania tej największej na świecie encyklopedii, metody pracy z hasłami, przykładowe sposoby wykorzystania jej jako narzędzia edukacyjnego (także w dydaktyce akademickiej) oraz strukturę i reguły społeczności edytorów i edytorek.

Warsztaty są skierowane do pracowników naukowych, studentów i wszystkich osób zainteresowanych Wikipedią. Trzeba przynieść laptopy.

Rejestracja na warsztaty odbywa się przez stronę internetową.

Spotkanie dobędzie się 18 czerwca o godz. 18 w siedzibie LaCH UW przy ul. S. Banacha 2C (budynek CeNT I, piętro II).