4 października na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się konferencja pt. „Wielkie mocarstwo i Polska. 1919-2019. 100 lat stosunków polsko-amerykańskich”.

Podczas dwóch paneli uczestnicy konferencji będą omawiać m.in. aktualne przemiany geopolityczne, stan Liberalnego Porządku Międzynarodowego, transatlantyckie wartości i interesy, zastanowią się też nad powrotem polityki siły w relacjach międzynarodowych. Podczas spotkania zostanie także wręczona „Spirit of Jan Karski Award”.

Wśród panelistów znajdą się m.in.: dr hab. Agnieszka Bieńczyk-Missala, dr Piotr Cywiński, dr hab. Paweł Kowal, prof. Roman Kuźniar, Stephen D. Mull oraz rektor UW prof. Marcin Pałys.

Konferencja odbędzie się 4 października w Auli im. Jana Baszkiewicza Collegium Politicum UW. Chęć udziału w wydarzeniu można zgłaszać, wysyłając wiadomość na adres: kontakt@jankarski.net.

Organizatorami konferencji są Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW oraz Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego.

Szczegółowe informacje >>