Klub Absolwentów UW zaprasza na trzecią debatę w ramach drugiej edycji cyklu „Widoki na przyszłość”. Tytuł najbliższego spotkania to „Czekając na Rzecznika Praw Zwierząt. Masowa hodowla versus prawna ochrona zwierząt”.

Wydarzenie poświęcone będzie m.in. kwestii kształtowania się dyskursów ekonomii, cierpienia i współodczuwania w rozmowach o prawach zwierząt w kraju, który jest potęgą w masowej hodowli zwierząt futerkowych i drobiu.

Wśród panelistów znajdą się: prof. dr hab. Andrzej Elżanowski (Wydział „Artes Liberales” UW), Karolina Kuszlewicz (rzeczniczka ds. ochrony zwierząt przy Polskim Towarzystwie Etycznym) i dr Tomasz Piasecki (Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu). Moderatorem spotkania będzie Paweł Sulik, dziennikarz zajmujący się problematyką społeczną i kulturalną, absolwent Wydziału Filozofii i Socjologii UW).

Wydarzenie odbędzie się 11 grudnia w godz. 18.00-20.00 w siedzibie Wydziału Neofilologi UW (ul. Dobra 55, sala 3.014, p.III).

By wziąć udział w debacie, należy się na nią zarejestrować poprzez formularz internetowy.

Szczegółowe informacje>>