Klub Absolwentów UW organizuje piątą debatę w ramach trwającej II edycji spotkań pn. „Widoki na przyszłość”. Temat nadchodzącej dyskusji to: „Ze wsi do miast? Toksyczne miasto i ideał <<wsi spokojnej>>”.

Udział w debacie może wziąć każdy członek społeczności akademickiej UW (absolwent, student, doktorant, badacz, pracownik).

Uczestnicy spotkania będą starali się odpowiedzieć m.in. na następujące pytania:

• dlaczego od kilku lat więcej osób przeprowadza się z miast na wieś niż odwrotnie?
  • jak zmienia się ideał dobrego życia?
  • czy i jak tworzą się więzi między mieszkańcami wsi a przybyszami z miast?

Wśród panelistów znajdą się: prof. dr hab. Maria Halamska z Zakładu Socjologii Wsi w Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN, prof. dr hab. Jerzy Wilkin z Zakładu Integracji Europejskiej w Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN, prof. dr hab. Katarzyna Duczkowska-Małysz ze Szkoły Głównej Handlowej oraz prof. dr hab. Andrzej Mencwel, były dyrektor Instytutu Kultury Polskiej UW.

Wydarzenie odbędzie się 19 lutego (wtorek) w godz. 18.00-20.00 w siedzibie Wydziału Neofilologii UW (ul. Dobra 55, III p., s. 3.014). Obowiązuje bezpłatna rejestracja poprzez formularz internetowy.

Szczegółowe informacje>>