W dniach 3-4 grudnia odbędzie się konferencja naukową „1st WeValueFood Conference: Increasing Engagement with Next Generation Consumers”, organizaowana przez Uniwersytet Warszawski i EIT Food.

Podczas konferencji wystąpią eksperci z sektorów: badań, edukacji i przemysłu, którzy przedstawią najnowsze dane, a także innowacyjne narzędzia oraz strategie angażowania konsumentów nowych generacji w wartości powiązane z żywieniem i żywnością. Będzie również okazja do dyskusji na tematy takie jak: komunikacja pomiędzy przemysłem a konsumentami czy rola mediów społecznościowych w procesie świadomych decyzji konsumenckich.

Konferencja obejmie interaktywne warsztaty na temat tworzenia zaangażowania żywnościowego i doświadczeń technologicznych, takich jak Virtual Reality (VR).

Konferencja odbędzie się w hotelu Sangate Airport w Warszawie.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie konferencji.

Wydarzeniu towarzyszy również jednodniowa, polskojęzyczna konferencja-satelita „Edukacja żywieniowa i zaangażowanie nowej generacji konsumentów”, która odbędzie się 2 grudnia w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, s. 254 (ul. Dobra 56/66).

Szczegółowe informacje o jednodniowej konferencji w języku polskim są dostępne na stronie Wydziału Psychologii UW.