„Jak korzystać z Repozytorium Otwartych Danych RepOD?” to tytuł webinarium, podczas którego przedstawione zostaną najważniejsze funkcje Repozytorium Otwartych Danych RepOD, związane z przechowywaniem i publicznym udostępnianiem danych badawczych.

Repozytorium Otwartych Danych RepOD to repozytorium ogólnego przeznaczenia, prowadzone przez Platformę Otwartej Nauki działającą w ramach ICM UW. Z repozytorium korzystać mogą wszyscy polscy badacze, bezpłatnie i niezależnie od afiliacji instytucjonalnej. Nowa wersja serwisu uruchomiona została w połowie 2020 r. w ramach projektu Dziedzinowe Repozytoria Otwartych Danych Badawczych.

Podczas webinarium omówione zostaną m.in. takie zagadnienia, jak: metadane, trwałe identyfikatory, możliwość łączenia zbiorów danych z publikacjami, embargo, wersjonowanie czy wybór licencji.

Szkolenie organizowane jest w ramach Tygodnia Otwartego Dostępu 2020 (19-25.10.2020) przez Platformę Otwartej Nauki we współpracy z Biblioteką Uniwersytecką w Warszawie.

Webnarium odbędzie się 22 października, o godz. 14.00. Obowiązuje rejestracja.

Więcej informacji, w tym program spotkania online i formularz rejestracyjny znajduje się na stronie Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie >>