W sobotę odbędzie się Warszawska Wymiana Aktywności – zaproszeni są wszyscy warszawscy studenci oraz każdy, kto chce aktywnie działać w mieście. Założenie jest bardzo proste: to nie będą targi z równymi rzędami stoisk, gdzie otrzymuje się ulotkę informacyjną – uczestnicy od razu zostaną zaangażowani w różne aktywności.

W wydarzeniu weźmie udział 18 organizacji pozarządowych i instytucji, dzięki temu każdy będzie mógł zapoznać się z działaniami w różnych dziedzinach albo od razu zaangażować się zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. W programie przewidziane są liczne warsztaty, np. Trening Opowiadacza prowadzony przez zespół z Muzeum Pałacu w Wilanowie czy symulacyjny warsztat z inicjatyw lokalnych, który przeprowadzą pracownicy Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m. st. Warszawy. Będzie można wziąć udział w debacie przygotowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego, napisać recenzję, podpatrzeć radiową redakcję nadającą audycję na żywo, zagrać w gry planszowe.

Warszawska Wymiana Aktywności jest objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy oraz Rektora Uniwersytetu Warszawskiego. Wstęp jest bezpłatny.

Spotkania odbędą się 18 października od godz. 11 do 16 w klubie 1500 m2 do wynajęcia (ul. Solec 18).

O tym, jak zgłosić się do Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu i pomagać innym można przeczytać tutaj.

wolontariat.uw.edu.pl