6, 7 oraz 10 marca na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się kolejna edycja Wampiriady – akcji honorowego, studenckiego krwiodawstwa, która jest organizowana przez Niezależne Zrzeszenie Studentów UW.

We wskazanych dniach krew będzie można oddać w mobilnych punktach zlokalizowanych w trzech miejscach: na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu, na kampusie na Ochocie oraz przy Wydziale Zarządzania. Punkty będą czynne w godzinach 9.00–14.00.

Przed oddaniem krwi należy wypić dużo wody i nie należy być głodnym. Osoby chcące oddać krew powinny mieć ze sobą dowód tożsamości. Każdy krwiodawca otrzyma pakiet czekolad i paczkę z gadżetami.

Wampiriada promuje wśród studentów ideę oddawania krwi, prowadzenia zdrowego trybu życia i bezinteresownego pomagania bliźnim.