W dniach 20–21 października odbędzie się VI Międzynarodowe Sympozjum „Polityka i społeczeństwo w świecie islamu” organizowane przez Zakład Islamu Europejskiego Wydziału Orientalistycznego UW, Katedrę Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego oraz Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Sympozjum poświęcone będzie problemom politycznym i społecznym świata muzułmańskiego w XX i XXI wieku. W wystąpieniach dotyczących różnych części świata islamu – od Maroka po Azję Południowo-Wschodnią, włączając w to także muzułmanów poza tymi obszarami – poruszane będą zagadnienia polityki wewnętrznej państw zamieszkiwanych przez muzułmanów oraz polityki zagranicznej i stosunków międzynarodowych, a także problemy związane z obecnością muzułmanów na Zachodzie.

20 października (czwartek): Sala Kolumnowa, Wydział Historii, kampus UW przy Krakowskim Przedmieściu 26/28, godz. 10.00–18.15

21 października (piątek): sala 315, Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, ul. Dobra 56/66, godz. 9.00–18.15

Strona sympozjum „Polityka i społeczeństwo w świecie islamu” >>

Program i abstrakty wystąpień znajdują się na stronie sympozjum „Polityka i społeczeństwo w świecie islamu” >>