16 września o godz. 10.00 na Wydziale Biologii UW rozpocznie się uroczystość inauguracji nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Dzieci. Z tej okazji wykład „Dlaczego wyginęły dinozaury?” wygłosi dr hab. Tomasz Sulej.

Uniwersytet Dzieci działa na UW od 10 lat, jego słuchacze mogą korzystać z nowoczesnych laboratoriów, sal wykładowych, specjalistycznego sprzętu, a przede wszystkim z wiedzy i doświadczenia najlepszych naukowców.

W tym roku w czterech ośrodkach w Polsce w zajęciach na Uniwersytecie Dzieci będzie uczestniczyło ponad 8,5 tys. słuchaczy w wieku od 6 do 16 lat. Wykłady i warsztaty poprowadzi ponad 500 naukowców.

Podczas zajęć kilkuletni słuchacze badają strukturę atomu, uczą się fotoreportażu, rzeźbią; nastolatkowie biorą udział w warsztatach, samodzielnie i zespołowo realizują dłuższe projekty. Wiedzę wykorzystują w praktyce, każdy student wciela się w rolę naukowca i realizuje projekt badawczy zgodnie z nowoczesnymi standardami.

Od 4 lat Fundacja Uniwersytet Dzieci oferuje również nauczycielom bezpłatne scenariusze lekcji, które można wykorzystać w pracy w szkołach podstawowych.