12 i 14 czerwca EUROREG organizuje panele dyskusyjne pn. „Uniwersytecka Lecznica Miast”, których tematy dotyczyć będą chorób trawiących polskie miasta, tj. betonoza, patodeweloperka i autoholizm.

Uczestnicy spotkania będą dyskutować o możliwych rozwiązaniach tych problemów z perspektywy uniwersytetu i społeczności uniwersyteckiej.

Pierwszy panel  pn. Betonoza: zalewanie betonem coraz większej powierzchni miasta, kosztem drzew i obszarów zieleni” rozpocznie się 12 czerwca (poniedziałek) o godz. 17.15 w Collegium Politicum na Kampusie Głównym UW, sala 303.

Dwa kolejne panele pn. Patodeweloperka: budowa nieruchomości nastawiona na szybki zysk, nieprzyjazna lokatorom i często wbrew przepisom prawa budowlanego” oraz Autoholizm: uzależnienie miast i ich mieszkańców do posiadania i używania samochodu” odbędą się 14 czerwca (środa) w Collegium Politicum na Kampusie Głównym UW, sala 223 o godz. 17.15 i 18.30.

Szczegółowe informacje >>