Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na debatę z okazji 10-lecia działalności UO, która odbędzie się 9 maja o godz. 18.00.

Spotkania zatytułowane „Uczę się, bo lubię, czyli edukacja jako styl życia współczesnego człowieka” będzie dotyczyło roli edukacji w życiu dorosłych, możliwych form ich aktywizacji, a także inicjatywy instytucji publicznych w zachęcaniu osób dorosłych do podejmowania edukacji.

W debacie wezmą udział: prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow, rektor UW w latach 2005-2012, wieloletnia przewodnicząca, a następnie członkini Rady UOUW; prof. dr hab. Zbigniew Marciniak, matematyk, przewodniczący Głównej Rady Szkolnictwa Wyższego; Paweł Potoroczyn, dyplomata, producent filmowy i muzyczny, dyrektor generalny Uniwersytetu SWPS; prof. Anna Seniuk, aktorka, pedagog, wykładowczyni w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, dr hab. Krzysztof Wielecki, prof. UKSW, historyk, dyrektor Instytutu Socjologii UKSW.

Debata odbędzie się w auli dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej. Wstęp na wydarzenie jest wolny.