10 grudnia (wtorek) na UW odbędzie się konferencja poświęcona zagadnieniom prawa autorskiego pt. „Tłumaczenie jako utwór chroniony prawem autorskim”. Celem konferencji jest sformułowanie stanowiska środowisk autorskich ws. twórczego procesu tłumaczenia i jego ochrony jako utworu.

Słowo wstępne wygłosi m.in. dziekan Wydziału Zarządzania UW, prof. Alojzy Z. Nowak.

Konferencja odbędzie się 10 grudnia o godz. 10.00 w Sali Kolumnowej Uniwersytetu Warszawskiego (budynek Wydziału Historycznego, kampus przy Krakowskim Przedmieściu).

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, jednak obowiązują zapisy. Mecenasem konferencji jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Program, dane kontaktowe do dokonywania zgłoszeń uczestnictwa oraz szczegółowe informacje dostępne są tutaj.