Głównym celem konferencji „The university and social development in a world of global challenges” będzie przedyskutowanie wyzwań stojących przed współczesnym uniwersytetem w trzech wymiarach:

• zmiany modelu kształcenia w kierunku upodmiotowienia studentów, zwiększenia ich zaangażowania w procesy badawcze i dylematów związanych z umasowieniem kształcenia,
  • wzrastającego zaangażowania się uniwersytetu w procesy tworzenia polityk publicznych i konieczności wypracowania nowoczesnych modeli współpracy uczelni z otoczeniem podmiotów państwowych i społecznych,
  • wzmagających się wyzwań globalizacji, w szczególności presji konkurencji międzynarodowej, wykorzystania możliwości współpracy z uczelniami zagranicznymi oraz konieczności wypracowania modeli współpracy uczelni z otoczeniem gospodarczym.

Konferencja zakłada dyskusje nad przedstawionymi tezami. Obrady odbywać się będą w języku angielskim, a referaty wprowadzające do dyskusji wygłoszą prof. Michael D. Kennedy z Brown University oraz Wray Irwin z University of Northampton.

Sympozjum organizuje Instytut Studiów Społecznych im. Profesora Roberta B. Zajonca Uniwersytetu Warszawskiego.

Konferencja odbędzie się 14 czerwca w godz. 10-16.15 w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej 56/66 w sali 316.

www.iss.uw.edu.pl