W najbliższą środę poznamy wyniki konkursu „Krótkie filmy o iluzjach podatkowych – Taxminutes”. Do udziału zgłoszono 30 filmów, które miały objaśniać sprawy związane z podatkami. Pod koniec maja jury, w którym zasiedli prof. Robert Gliński (Szkoła Filmowa w Łodzi), dr Jarosław Neneman (MF), Izabela Leszczyna (MF), prof. Cezary Kosikowski (UwB), red. dr. Jacek Skorus (TVP), wybrało laureatów.

Gala konkursu Taxminutes połączona będzie z debatą zatytułowaną „Czy w Polsce można uprościć podatki?”. W rozmowie wezmą udział: sekretarz stanu Izabela Leszczyna (Ministerstwo Finansów), prof. Leonard Etel (Uniwersytet w Białymstoku), prof. Elżbieta Mączyńska-Ziemacka (SGH), dr hab. Dominik Gajewski, Grzegorz Cydejko (Forbes) i Witold Tabaka (Panorama TVP2). Debatę poprowadzi dr hab. Aleksander Werner (SGH).

Początek spotkania o godz. 11.30 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich. Wręczenie nagród i ogłoszenie wyników o godz. 13.00. Podczas gali można będzie obejrzeć nagrodzone i wyróżnione filmy. Wstęp wolny.

Organizatorami konkursu są Uniwersytet Warszawski, Szkoła Główna Handlowa oraz Ministerstwo Finansów.

Więcej informacji na stronie konkursu.