Wydarzenie zainicjowane w roku 2006 przez Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, w kolejnych latach wsparte organizacyjnie przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Warszawskiej i Murator EXPO. Targi Książki Akademickiej i Naukowej Academia od 2013 roku odbywają się równolegle z Warszawskimi Targami Książki na stadionie PGE Narodowy. Częścią targów jest konkurs na najlepszą książkę akademicką i naukową Academia z nagrodami. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 19 maja w Dniu Książki Akademickiej i Naukowej.

11. Targi Książki Akademickiej i Naukowej Academia odbędą się 18-21 maja na PGE Narodowym.

Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego będzie można odwiedzić na stosiku nr 66 BK w dniach:
18 maja w godz. 10-18,
19 maja w godz. 10-19,
20 maja w godz. 10-19,
21 maja w godz. 10-17.

19 maja w godz. 14-15 na stoisku Wydawnictw UW prof. Anna Giza będzie podpisywała książkę „Uczeń czarnoksiężnika, czyli społeczna historia marketingu”.

20 maja w godz. 14–15 w sali Londyn C odbędzie się prezentacja polskiego tłumaczenia książki Petera Olivera Loewa, „My niewidzialni. Historia Polaków w Niemczech”. Rozmowę z autorem książki poprowadzi dyrektor NIH prof. Miloš Řezník. Impreza jest organizowana we współpracy z Niemieckim Instytutem Historycznym w Warszawie.

www.wuw.pl

www.muratorexpo.pl