Welcome Point organizuje warsztaty skierowane do pracowników zagranicznych UW na temat legalizacji pobytu w Polsce. Rejestracja trwa do 10 marca.

Zajęcia pn. „Legalizacja pobytu w Polsce: szkolenie dla pracowników zagranicznych UW” poprowadzi dr Łukasz Wieczorek, pełnomocnik dziekana Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych ds. legalizacji pobytu studentów zagranicznych.

Podczas spotkania omówione zostaną kwestie dotyczące m.in.:

• podstaw prawnych legalizacji pobytu w Polsce,
  • zezwolenia na pobyt czasowy,
  • zezwolenia na pobyt stały,
  • zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego UE,
  • procedur ubiegania się o zezwolenie na pobyt w Polsce;
  • podstaw systemu InPOL.
Rejestracja i sprawy organizacyjne

Szkolenie odbędzie się stacjonarnie 13 marca (poniedziałek) w godzinach 10.00-13.00 na Wydziale Neofilologii UW, ul. Dobra 55, sala 1.120.

Aby dokonać rejestracji na spotkanie, należy zalogować się do Platformy Kampus za pomocą konta CAS i wypełnić formularz rejestracyjny. Rejestracja zostanie zamknięta 10 marca o godz. 10.00.

Więcej informacji o kursie można znaleźć na stronie internetowej Welcome Point >>

Szkolenie jest realizowane w ramach Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” (IDUB), Działanie II.2.3. „Wsparcie procesu relokacji pracowników z zagranicy poprzez wprowadzenie rozwiązań ułatwiających wdrożenie nowego pracownika z zagranicy do pracy na UW  i przygotowanie do pobytu w Polsce”.