„System informacyjny państwa w dobie transformacji cyfrowej” to tytuł konferencji naukowej organizowanej przez Sieć Badawczą Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania w ramach projektu Katalogi Administracji Publicznej.

Konferencja odbędzie się 20 października. Jej celem jest wymiana myśli i podzielenie się wnioskami z badań dotyczącymi wpływu transformacji cyfrowej na kondycję administracji publicznej w Polsce. Wydarzenie będzie okazją do tego, aby podsumować to, co już udało się wdrożyć w e-administracji i opowiedzieć o trwającym projekcie Katalogi Administracji Publicznej.

W konferencji wezmą udział wykładowcy polskich uczelni zajmujący się tematyką e-administracji, w tym m.in. dr hab. prof. UW Renata Włoch oraz dr Joanna Mazur z Uniwersytetu Warszawskiego.

Wydarzenie odbędzie się w formie zdalnej, obowiązuje rejestracja poprzez link dostępny pod adresem:  https://ilim.clickmeeting.com/

Wśród tematów, które zostaną poruszone podczas konferencji są:

• Transformacja cyfrowa sektora publicznego w dobie pandemii COVID-19.
  • Modele danych dla cyfrowych usług publicznych.
  • Zarządzanie systemem cyfrowych usług publicznych – modele utrzymania systemów e-administracji.
  • Blockchain – perspektywy wdrożeń w administracji publicznej.
  • Publiczne dane referencyjne i możliwość ich ponownego wykorzystania (re-use).
  • Zarządzanie informacją w administracji publicznej.
  • Technologie semantyczne w administracji publicznej.

Więcej informacji na temat konferencji znajduje się pod adresem: https://www.linkedin.com/posts/instytut-logistyki-i-magazynowania

Celem projektu Katalogi Administracji Publicznej (KAP) jest udostępnienie spójnych, kompletnych danych o podmiotach i usługach publicznych oraz o powiązanych z nimi wzorach dokumentów i zasobach informacyjnych państwa.

Liderem projekt jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, a partnerami Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania w Poznaniu, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG w Katowicach.