O godz. 16:30 w Sali Senatu Pałacu Kazimierzowskiego rozpocznie się VII sympozjum imienia ministra Krzysztofa Skubiszewskiego pt. „Euro polską racją stanu?”. Wykład wygłosi prof. Marek Belka. W panelu dyskusyjnym udział wezmą Janusz Jankowiak z Polskiej Rady Biznesu, prof. dr hab. Jan Jakub Michałek z Uniwersytetu Warszawskiego oraz prof. dr hab. Witold Orłowski z Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Dyskusję moderować będzie prof. dr hab. Roman Kuźniar z Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW.

Podczas sympozjum wręczona zostanie nagroda w „Konkursie imienia Ministra Krzysztofa Skubiszewskiego na najlepszą pracę magisterską z zakresu polskiej polityki zagranicznej po 1945 r.”.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.pl.ism.uw.edu.pl