To wydarzenia rozpoczynające wielkie świętowanie 200. urodzin Uniwersytetu Warszawskiego. Wszystkie łączy jedno hasło „Jestem z UW”.

13 maja o godz. 9.30 w Auditorium Maximum (Krakowskie Przedmieście 26/28) rozpocznie się konferencja „Jestem z UW” w formacie TED Talks. Tego samego dnia na Krakowskim Przedmieściu niedaleko uniwersyteckiej Bramy Głównej stanie labirynt dziejów, wystawa prezentująca dwie historie uczelni – prawdziwą i zmyśloną. Wieczorem w ogrodach Biblioteki Uniwersyteckiej na Powiślu (ul. Dobra 56/66) o godz. 19.00 rozpocznie się BUWing, czyli mniej formalne spotkanie dla wszystkich osób związanych z UW.

14 maja w godzinach przedpołudniowych odbędą się spotkania absolwentów na ich dawnych wydziałach. O godz. 17.00 w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego na Woli (ul. Elekcyjna 17) rozpocznie się koncert „Jestem z UW – Absolwenci Absolwentom”. Zagrają i zaśpiewają absolwenci i przyjaciele UW m.in.: Elektryczne Gitary, Muniek Staszczyk i T.Love, Kazik Staszewski z kwartetem Pro Forma, Poparzeni Kawą Trzy czy Alicja Majewska. Imprezę poprowadzą Artur Andrus i Katarzyna Pakosińska.

14 maja brama UW będzie otwarta do godz. 1 w nocy. Podczas Jubileuszowej Nocy Muzeów zwiedzający zobaczą mapping na gmachu dawnej Biblioteki, będą mogli zeskanować siebie w technologii 3D. Nie zabraknie też zwiedzania samego Muzeum UW, w którym niedawno otwarto wystawę stałą.

Kalendarium jubileuszowych wydarzeń (pdf)

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.uw200.pl