„Świat Alfreda” to tytuł wystawy plakatów prof. Alfreda Hałasy, kanadyjskiego grafika pochodzącego z Polski.

Wystawę można zwiedzać do 15 września w pasażu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie (Galeria na Siatkach) przy ul. Dobrej 56/66.

Ideą wystawy jest aranżacyjne przedstawienie portretu twórcy za pomocą grupy wybranych prac, które najlepiej charakteryzują życie i twórczość Alfreda Hałasy. Na wystawie prezentowane są dwa główne nurty w twórczości artysty: pierwszy związany z szeroko pojętą kulturą i edukacją oraz drugi nurt, związany z Polską, nawiązujący do przeszłości politycznej i historycznej kraju, przemian lat 80-tych.

Organizatorem wystawy towarzyszącej 27. Międzynarodowemu Biennale Plakatu jest Fundacja (dla) Polskiej Sztuki Emigracyjnej 1939-1989, prezentująca twórczość polskich artystów-emigrantów, którzy w swoim rodzinnym kraju są mało znani.

Więcej informacji na temat artysty oraz wystawy znajduje się na stronie Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie: https://www.buw.uw.edu.pl